menu
nagłówek | header | image

Symulacja medyczna - praktyczne zastosowania i technologie

Instytucje biorące udział


Data i lokalizacja

piątek 21 maja 2021 - 14:30-20:00, on-line
sobota 22 maja 2021 - 09:00-14:00, on-line

Dla kogo?

  • Personel medyczny, nauczyciele akademiccy posługujący się symulacją medyczną jako narzędziem w kształceniu przeddyplomowym i podyplomowym.
  • Firmy szkoleniowe pragnące wprowadzić/ udoskonalić elementy kształtujące umiejętności u odbiorców.

Patronat Honorowy

logo UMP
JM Rektor
Uniwersytetu Medycznego
im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Prof. dr hab. n. med. Andrzej Tykarski

Cele

  • Zintegrowanie szkolenia symulacyjnego w systemie opieki zdrowotnej.
  • Przedstawienie symulacji jako medium zmiany w interdyscyplinarnej edukacji medycznej.

Przesłanie

Wystąpienia oparte na doświadczeniu będą przedstawiane w 15 minutowych sesjach poświęconych tematyce symulacji jako innowacyjnego narzędzia nauczania i oceny wydajności procesów kształcenia. Uczestnicy dowiedzą się, jak zaplanować szkolenie symulacyjne by stało się ciekawym doświadczeniem zarówno dla ucznia jak i nauczyciela. Natomiast „Sesje tematyczne” w pokojach wirtualnych zaoferują dogłębną eksplorację dostępnych na rynku sprzętów używanych w symulacji.

Naszym celem jest: pokazać arsenał cennych umiejętności i wiedzy, nowe techniki, które mogą zwiększyć realizm scenariuszy oraz podnieść niezawodność i elastyczność centrum symulacji i szkoleń.

Wydarzenie da uczestnikom szansę na otoczenie się społecznością i dzielenie się najlepszymi praktykami, protokołami, czy pomysłami od krajowych, a także międzynarodowych kolegów pracujących w centrach symulacji na uniwersytetach, w szpitalach, stacjach pogotowia ratunkowego i nie tylko

„Zapraszamy do świata Symulacji Medycznej by wspólnie odkrywać dydaktykę przyszłości”

Uzasadnienie konferencji

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu wspólnie z innymi Ośrodkami Naukowymi rozpoczął w 2010 roku rozdział rozwoju symulacji medycznej. Od tego czasu w Polsce prowadzi się szereg szkoleń praktycznych, których celem jest inspirowanie, informowanie i łączenie specjalistów odpowiedzialnych za różne role w centrach symulacji.

Co ciekawe, symulacja medyczna to rozwijająca się dziedzina zawodowa, która obecnie ma niewiele, lub nie ma żadnych sformalizowanych ścieżek edukacyjnych. Dlatego każdy, kto rozpoczyna lub kontynuuje w niej karierę przeszedł do symulacji z innej dziedziny lub branży.

Uczestnictwo w konferencji

Uczestnicy będą mieć okazję porozmawiać online po każdym wystąpieniu, podczas spotkania na forum, jak i w pokojach tematycznych.

Rejestrując się na wirtualną konferencję, będziesz mógł przeglądać prezentacje, słuchać dźwięku na żywo i wchodzić w interakcje online. Aktywność ta będzie w pełni oparta na narzędziach internetowych i jedyne czego będziesz potrzebować to: komputer/laptop/tablet/telefon komórkowy i połączenie internetowe. Szczegóły zostaną przesłane e-mailem do wszystkich uczestników przed rozpoczęciem konferencji.

Należy pamiętać, że nie upoważniamy do nagrywania, kopiowania lub udostępniania treści w jakikolwiek sposób.

Sesje i wykłady zostaną natomiast nagrane dla Ciebie byś mógł je jeszcze odsłuchać czy odtworzyć przez okres 2 miesięcy.

Wspierają nas

logo Laerdal logo Rescue Pro logo Simedu

Patronat

logo UPH logo CSM UPH
aktualizacja: 2021-05-20